ليفت ران

ليفت بازو
سپتامبر 13, 2016
لیفت باسن
سپتامبر 13, 2016

جراحان فوق تخصص پلاستيك از تكنيك هاي هنرمندانه اي براي كامل نمودن اعمال جراحي ليفت ران استفاده مي نمايند. جراح شما از بهترين رويكرد براي نيازهاي شما براي كاهش ظاهر و اندازه داخل يا خارج ران ها، كمك به دستيابي به يك اندام كه به مراتب سفت تر يا با ظاهر جوانتر و متناسب با تصوير كلي بدن شما مي باشد، استفاده مي نمايد.

آيا من كانديد ليفت ران مي باشم؟

عمل جراحي ليفت ران باعث شكل دهي مجدد ران ها از طريق برداشت پوست اضافي مي شود و منجر به پوست صاف تر و ابعاد متناسب تر ران ها و قسمت پايين تنه مي شود در زمان انجام ليفت ، جراح مي تواند پوست داخل يا خارج ران را بردارد.

اگر كاهش وزن و ورزش نتوانستند باعث دستيابي شما به اهداف خودتان بشوند، ممكن است جراحي ليفت ران براي شما مناسب باشد.
كانديداهاي خوب براي يك ليفت ران شامل:

 • افرادي كه وزن نسبتا ثابت دارند
 • افراد با بافت نرم اضافي در امتداد سمت داخل ران و/ يا خارج ران
 • افراد سالمي كه داراي شرايط باليني كه مختل كننده ترميم يا خطر افزايش يافته جراحي می باشد, نباشند
 • افراد غير سيگاري
 • افراد با ديدگاه مثبت و اهداف واقع بينانه در رابطه با آنچه كه جراحي مي تواند انجام دهد
 • افراد متعهد به يك سبك زندگي سالم شامل تغذيه و ورزش مناسب

بهترين راه براي تعيين اينكه شما كانديد اين عمل جراحي مي باشيد از طريق مشاوره با يك فوق تخصص جراحي پلاستيك مي باشد.

چگونه من براي يك ليفت ران آماده شوم؟

آماده سازي شما براي جراحي شامل بحث در رابطه با يك سري از پرسش ها در مورد سلامتي شما، علائق و سبك زندگي با جراح فوق تخصص پلاستيك شما مي باشد كه شامل:

 • چرا شما تصميم به جراحي گرفته ايد، انتظارات شما و نتيجه مورد علاقه
 • وضعيت باليني شما، آلرژي هاي دارويي و درمان هاي طبي
 • استفاده فعلي شما از داروها، ويتامين ها، مكمل هاي گياهي، الكل و تنباكو

همچنين جراح شما مي بايست:

 • وضعيت سلامتي كلي شما و هر گونه وضعيت هاي باليني موجود از قبل يا فاكتورهاي خطر را ارزيابي نمايد
 • بدن شما را معاينه و اندازه گيري نمايد و اندازه گيري هاي دقيق را ثبت نمايد و براي پرونده باليني شما، عكسبرداري انجام دهد.
 • گزينه هاي جراحي را با شما در ميان بگذارد
 • نتايج مورد انتظار از جراحي و خطرات و عوارض بالقوه را بيان نمايد

عمل جراحي ليفت ران چگونه انجام مي شود؟

عمل جراحي با استفاده از بيهوشي عمومي عموما به صورت سرپایي انجام مي شود، طرح هاي برش پوستي توسط جراح فوق تخصص پلاستيك شما بر حسب منطقه يا مناطق درمان شده، درجه تصحيح و ترجيح بيمار و جراح تفاوت دارند .

يك تكنيك شايع مورد استفاده براي جراحي شامل قرار دادن برش ها در كشاله ران است كه به سمت پايين گسترش يافته و به دور پشت ران گسترش مي يابد. بافت زيرين سفت شده و پوست كاهش يافته و مجددا بر روی بستر زیرین پهن مي شود و منجر به ابعاد به مراتب مناسب تر بدن مي شود.

انواع مختلف ليفت ران چه مي باشد؟

انواع مختلف ليفت ران وجود دارند كه مناطق خاصي از ران ها را براي اهداف ويژه اي مورد هدف قرار مي دهد. در طي يك ليفت داخل ران، يك برش در جايي كه ران به منطقه پوبيس (شرمگاهي) مي رسد داده مي شود. يك برش از پوست و چربي برداشته مي شود و پوست بسته مي شود و منجر به سفت شدن پوست، بهتر شدن ابعاد پا و الاستيسیتي پوستي مي شود.

2) ليفت لترال ران براي سفت نمودن سمت جلو و خارج ران طراحي شده است. در حين يك ليفت سمت خارج ران، يك برش در امتداد بالاي پا جايي كه لبه پاييني لباس زير شما قرار دارد داده مي شود. يك ميزان مشخصي از پوست برداشته شده و باقيمانده پوست به سمت بالا كشيده مي شود و به منطقه برش پوستي وصل مي شود. از طريق اين تكنيك، ليفت لترال ران باعث سفت شدن پوست در امتداد سمت چپ و راست پا مي شود. اين عمل جراحي به ويژه براي افراد با پوست اضافي و كاهش وزن قابل توجه مفيد است.

چه نتايجي را من مي توانم انتظار داشته باشم؟

نتايج جراحي تقريبا بلافاصله قابل رويت مي باشد اما براي دستيابي به نتايج نهايي بايستي چند هفته صبر نمود. با گذشت زمان، تعدادي از اسكارهاي قابل رويت باقي مي مانند. نتايج شما با دوام مي باشند , در صورتيكه شما يك وزن ثابتي را حفظ نموده و به طور مرتب ورزش نماييد. اسكارها با گذشت زمان بهتر مي شوند و حداكثر اين حالت بعد از يك سال به وقوع مي پيوندد. به دنبال بالا رفتن سن، از دست رفتن درجاتي از سفتي پوست شما طبيعي است، با اين وجود، اكثر نتايج شما متعاقب جراحي بايستي نسبتا دائمي باشد.

پيگيري توسط يك فوق تخصص جراحي پلاستيك بهترين راه براي اطمينان از نتايج طولاني مدت متعاقب عمل جراحي مي باشد.

چه مسائلي در ريكاوري مطرح است؟

در زمانيكه جراحي شما به اتمام رسيد، پانسمان يا بانداژ برروي برشهاي شما تعبيه مي شود . گاها از يك لباس فشاري براي به حداقل رساندن تورم و حمايت از شكل جديد رانهاي شما در زمان ترميم استفاده مي شود.

ممکن است از یک یا چند لوله کوچک ونازک که به طورموقتی درزیر پوست قرارداده می شوند تا هر گونه خون یا مایع اضافی که ممکن است تجمع یابد را تخلیه نمایند، استفاده شود. از بخیه های عمقی قابل جذب برای قسمت های عمقی برش استفاده می شود و بخیه های پوستی در عرض 2-1 هفته بعد از عمل جراحی برداشته می شوند.

مهم است که بیمار فردی را به عنوان همراه داشته باشد تا او را بعد از جراحی به خانه برده و برای حداقل 2 روز بعد از جراحی به وی کمک نماید. به اکثر بیماران توصیه می شود که برای 10-7 روز جهت ریکاوری به سر کار نروند. در طی این دوره، بایستی بیماران در وضعیت ایستاده یا خوابیده برای کمک به روند ترمیم باشند.

بعد از جراحی درجاتی از خونمردگی و تورم می تواند به وقوع بپیوندد که تا یک ماه می تواند به طول بیانجامد. اکثریت بیماران به خوبی بعد ازليفت ران ریکاوری می یابند و اکثرا در عرض 6-4 ماه به فعالیت های روزمره خود برمی گردند.

آیا لیفت ران ایمن است؟

تمامی اعمال جراحی دربرگیرنده درجاتی از خطر می باشند. عوارض جانبی احتمالی متعاقب جراحی ليفت ران شامل:

 • تورم در محل برش ها
 • تجمع مایع در پا
 • لخته های خونی
 • تغییر در حس پوست از قبیل بی حسی و درد
 • ترمیم ضعیف زخم