ليفت بازو

ليفت بدن
سپتامبر 13, 2016
ليفت ران
سپتامبر 13, 2016

ليفت بازو که به عنوان براكيوپلاستي شناخته مي شود، پوست اضافي آويزان را از پايين بازو برداشته و قسمت زيرين بالاي بازو را از حفره زير بغل تا آرنج شكل دهي مجدد مي نمايد. توسط پرداختن به پوست اضافي كه الاستيسیتي خود را از دست داده است و پرداختن به ذخاير چربي لوكاليزه, يك جراحی ليفت بازو مي تواند باعث بهتر شدن و شكل دهي مجدد بازو شما شود و ارائه كننده يك ظاهر به مراب سفت تر مي باشد.

جراح فوق تخصص پلاستيك اين جراحي را براي بهتر شدن بالاي بازو افتاده و آويزان شما كه متعاقب از دست رفتن وزن، روند پيري يا حتي به طور ارثي ايجاد شده است، به شما پيشنهاد مي نمايد.

آيا من كانديد جراحي ليفت بازو/ براكيوپلاستي مي باشم؟

اگر قسمت زيرين بالاي بازوي شما به دلیل پوست اضافی آويزان و يا شل به نظر برسد، ممكن است اين عمل جراحي براي شما مناسب باشد. افراد لاغر نيز ممكن است به دليل اثرات ناشي از لاغري قبلي، بالا رفتن سن و وراثت داراي پوست آويزان در قسمت بالاي بازو باشند. حتي ورزش منظم و فعاليت هاي كششي نيز نمي توانند باعث خلاصي از پوست آويزان در اين منطقه بشوند، ورزش مي تواند باعث تقويت و سفت شدن عضلات بشود اما نمي تواند باعث سفت شدن پوست بشود.

كانديداهاي خوب براي يك ليفت بازو شامل:

 • بالغين با پوست اضافي قابل توجه و شلي بالاي بازو
 • بالغين در هر سني كه وزن آنها نسبتا پايدار است و به طور قابل توجهي داراي افزايش وزن نمي باشند
 • افراد سالمي كه داراي شرايط باليني منجر به مختل شدن ترميم يا افزايش خطر جراحي بشود، نباشند.
 • افراد با ديد مثبت و انتظارات واقع بينانه

بهترين راه براي تعيين اينكه شما كانديدي براي اين عمل جراحي مي باشيد از طريق مشاوره با يك فوق تخصص جراحي پلاستيك صورت مي پذيرد.

چگونه من براي يك ليفت بازو/ براكيوپلاستي آماده شوم؟

آماده سازي شما براي ليفت بازو شامل بحث و گفتگودر رابطه با يك تعدادي از پرسش ها در مورد سلامتي شما، خواستها و سبك زندگي شما با جراح خود مي باشد كه شامل:

 • چرا شما درخواست عمل جراحي را داريد، انتظارات شما و نتيجه مورد نظر شما
 • وضعيت باليني شما، آلرژيهاي دارويي و درمان هاي طبي
 • استفاده شما در رابطه با داروها، ويتامين ها، مكمل هاي گياهي، الكل و سيگار

همچنين جراح فوق تخصص پلاستیک شما:

 • وضعيت عمومي سلامتي و هر گونه وضعيت باليني موجود از قبل یا فاكتورهاي خطر را ارزيابي نموده
 • بدن شما را معاينه و اندازه گيري نموده و اندازه گيري هاي دقيق را ثبت نموده و عكسبرداري براي پرونده باليني شما انجام مي دهد
 • از شما درخواست مي كند كه براي حداقل 2 هفته قبل از عمل جراحي مصرف سيگار را متوقف كنيد

چگونه يك ليفت بازو/ براكيوپلاستي انجام مي شود؟

جراحي ليفت بازو معمولا به صورت سرپايي انجام مي شود. عمل جراحي به طور معمول 2-1 ساعت طول مي كشد اما بر حسب وسعت جراحي و هر گونه عمل جراحي اضافي از قبيل ليپوساكش كه در همان زمان انجام مي شود، مي تواند طولاني تر باشد.

براي انجام جراحي، جراح فوق تخصص پلاستيك شما، برش هايي به روي سمت داخل يا پشت بازوي شما مي دهد. بر حسب وسعت پوست برداشته شده، برش ها مي توانند از زير بازو تا بالاي آرنج گسترش يابند.

تعدادي از بيماراني كه متعاقب جراحي Bariatric مقادير قابل توجهي وزن از دست داده اند، داراي پوست بيشتري بوده و به يك برشی نياز دارند كه از آرنج شروع شده و در امتداد حفره زير بغل بر روي كنار قفسه سينه گسترش مي يابد.

قبل از ايجاد برش، جراح شما، مي تواند از ليپوساكشن براي برداشتن چربي اضافي استفاده نمايد. سپس پوست اضافي برداشته مي شود، سفت شده و با بخيه هاي عمقي قابل جذب به سر جايش فيكس مي شود. جراح شما همچنين از بخيه هاي پوستي استفاده مي نمايد كه در عرض 2-1 هفته بعد از عمل جراحي برداشته مي شوند.

انتظار چه نتايجي را داشته باشم؟

نتايج جراحي ليفت بازو در صورتيكه شما يك وضعيت سلامتي عمومي و وزن ثابت را حفظ نماييد، با دوام مي باشد. به دنبال بالا رفتن سن شما، از دست دادن درجاتي از سفتي در بازوهاي شما، طبيعي است، اما اكثر پيشرفتهاي شما ناشي از جراحي بايستي نسبتا دائمي باشد.

بسياري از بيماراني كه جراحي ليفت بازو را انجام مي دهند ممكن است ديگر اعمال جراحيBody Contouring از قبيلTummy Tuck ، ليفت ران يا ليفت بدن را در نظر داشته باشند كه انجام دهند. مشاوره با يك فوق تخصص جراحي پلاستيك بهترين روش براي اطمينان از بهترين رويكرد جراحي مناسب براي شما همراه با نتايج كلي، با دوام متعاقب عمل جراحي شما مي باشد.

چه مسائلي در ريكاوري مطرح است؟

متعاقب عمل جراحي، يك پانسمان يا بانداژ بر روي برش ها تعبيه مي شود و به دور بازوي شما يك بانداژ كشي يا يك لباس فشارنده بسته مي شود تا باعث به حداقل رسيدن تورم بشود. ممكن است يك لوله كوچك و نازك به طور موقتي در زير پوست تعبيه شود تا هر گونه خون اضافي يا مايع كه ممكن است تجمع يابد را تخليه نمايد.

ريكاوري مي تواند شامل درجاتي از ناراحتي و درد دقيقا بعد از عمل جراحي باشد. وقوع درجاتي از تورم و خونمردگي طبيعي است و حداكثر تورم در عرض 3-2 روز بعد از عمل جراحي ديده مي شود و در عرض 2 هفته فروكش مي نمايد. توسط بلند نمودن و بالاتر قرار دادن بازو خود با استفاده از بالش ها، مي توانيد تورم را كاهش داده و باعث افزايش راحتي در حين ريكاوري شويد.

آيا ليفت بازو/ براكيوپلاستي ايمن است؟

تمامي اعمال جراحي در برگيرنده درجاتي از خطر مي باشند. عوارض جانبي احتمالي متعاقب عمل جراحي ليفت بازو شامل:

 • تورم
 • از دست رفتن حس
 • سروما(تجمعات مایع در امتداد خط برش)
 • خونمردگي
 • خونريزي(هماتوم)
 • اسكار
 • تورم دستها