اولتراپي

ليزر و درمان بر پایه نور
سپتامبر 11, 2016
بزرگ نمودن پستان
سپتامبر 11, 2016

اولتراپي چيست؟

اولتراپي از اولترا سوند متمركز براي ليفت نمودن و سفت نمودن پوست شل از طريق تحريك كلاژن در لايه بسيار عمقي عضله عمل مي نمايد. اين روش تنها سيستم مورد تاييد FDA طراحي شده براي ليفت واقعي و سفت نمودن پوست صورت و گردن مي باشد. در حال حاضر هيچ نوع وسيله غير تهاجمي ديگر شبيه به اين وجود ندارد .

آيا من كانديد اولتراپي مي باشم؟

يك كانديد خوب براي اولتراپي فردي با پوست اطراف صورت و گردن كه به نظر كمتر سفت مي رسد، مي باشد. براي مثال يك خط ابروي پايين قرار گرفته يا پوست آويزان بر روي پلكها گاها اولين نشانه پوست بالغ مي باشد. پوست شل در زير گردن و زير چانه نشان دهنده اين است كه بيمار ممكن است كانديد اين روش باشد.

بطوريپتيك افراد در دهه سوم يا بالاتر از حيات خود كه داراي شلي خفيف تا متوسط پوست مي باشند كانديد اين روش مي باشند. همچنين افراد كمتر از 30 سال نيز از اين درمان به عنوان يك اقدام پيشگيري كننده استفاده مي نمايند .

در حاليكه اولتراپي يك جايگزيني براي يك ليفت صورت با جراحي نمي باشد . اين روش ممكن است يك گزينه اي براي افرادي باشد كه براي جراحي آماده نمي باشند يا افراديكه به دنبال يك گزينه با حداقل تهاجم مي باشند .

چگونه من براي اولتراپي آماده شوم؟

اين روش بر حسب اينكه چه تعداد منطقه تحت درمان قرار مي گيرد در حدود 3-2 ساعت طول مي كشد. هيچگونه ريكاوري وجود ندارد اما تعدادي از بيماران خونمردگي خفيف و تندرنس در امتداد مناطق استخواني صورت و گردن متعاقب درمان را گزارش نموده اند .

اولتراپي چگونه انجام مي شود؟

كلاژن يك پروتئين طبيعي است كه توسط قوام دادن و سفت نمودن پوست به آن جواني مي بخشد. به دنبال پير شدن، كلاژن قدرت خود و توانايي خود را براي مقاومت در مقابل اثرات جاذبه كه پوست را به سمت پايين مي كشد، از دست مي دهد. اولتراپي از اولتراسوند متمركز شده براي ايجاد يك اثر حرارتي در زير پوست استفاده مي نمايد. اثر حرارتي عمدتا باعث شروع سريع يك روند ترميمي مي شود كه باعث تقويت كلاژن موجود شده و باعث توليد كلاژن تازه و جديد مي شود .

اولتراپي از ديگر روش هاي زيبايي چه تفاوت هايي دارد؟

اولتراپي تنها روش درماني زيبايي غير جراحي است كه از اولتراسوند متمركز شده براي تحريك رشد كلاژن عمقي جديد در پوست استفاده مي نمايد. توليد كلاژن جديد در طي زمان به وقوع مي پيوندد، بنابراين در طي 6-3 ماه نتايج مي توانند به مراتب آشكارتر باشند .

همچنين اين تنها روشي است كه از تصويربرداري اولتراسوند استفاده مي نمايد كه به ما اجازه مي دهد تا به طور واقعي لايه هاي بافتي كه ما در حين درمان مورد هدف قرار داده ايم را ببينيم و مطمئن شويم كه انرژي به طور دقيقي در جايي كه بيش تر از همه موثر است ذخيره شده است .

چه نتايج را من مي توانم انتظار داشته باشم؟

بيماران تجربه يك احساس و ظاهر جوان شده متعاقب درمان را گزارش مي نمايند و اكثر بيماران عنوان نموده اند كه بلافاصله بعد از درمان احساس سبكتري داشته اند. مي توان بلافاصله بعد از درمان از لوازم آرايشي استفاده نمود. همچنين بيماران متعاقب درمان مي توانند به سر كار خود بازگردند .

در حاليكه پوست بيمار به پير شدن ادامه مي دهد، اولتراپي باعث توليد كلاژن در طي زمان مي شود، بنابراين نتايج مطلوب بيشتر از همه بعد از 6-3 ماه از درمان ديده مي شود .

چه مسائلي در ريكاوري مطرح است؟

ممكن است قرمزي خفيفي براي يك ساعت يا بيشتر متعاقب درمان وجود داشته باشد و درصد كوچكي از بيماران ممكن است تورم خفيف، خونمردگي يا تندرنس به لمس را داشته باشند اما اين ها ماهيت خفيف و موقتي دارند. ممكن است متعاقب درمان تندرنس تا يك ماه طول بكشد .

آيا اولتراپي ايمن است؟

اين روش توسط FDA بعد از نشان دادن در مطالعات باليني مورد پذيرش قرار گرفته است و در سرتاسر دنيا تا كنون بيش از 100000 مورد با ايمني انجام شده است. به علاوه اولتراسوند براي بيش از 50 سال است كه با ايمني در پزشكي به كار برده شده است .