لیپوساکشن

لیفت صورت
سپتامبر 5, 2016
ليفت وسط صورت
سپتامبر 5, 2016

ليپوساكشن از طريق برداشتن چربي اضافي از مناطق مختلف بدن ، باعث بهتر شدن حدود و نسبت هاي بدن مي شود.اين روش باعث ظريف شدن و شكل دهي مجدد بدن شده و منجر به يك تصور از خود بهبود يافته ای مي شود.

ليپوساكشن جايگزين كاهش وزن نمي باشد اما از طريق جراحان فوق تخصص پلاستيك، اين روش ارائه كننده، يك راهي براي لاغرتر نمودن و تناسب مناطقي از چربي مي شود كه با رژيم غذايي يا ورزش برطرف نشده اند .

آيا من كانديد ليپوساكشن مي باشم ؟

مناطقي كه بيش از همه توسط ليپوساكشن درمان مي شود شامل چانه و گردن، لگن، شكم، داخل و خارج رانها، زانوها و مچ پا و باسن مي باشد. همچنين از اين روش ممكن است براي درمان يك حالتي به نام ژنيكوماستي يا بزرگ شدن پستان در جنس مذكر استفاده شود كه در ميان نوجوانان پسر و مردان بالغ به وقوع مي پيوندد.

بهترين كانديد براي اين عمل جراحي يك فرد با وزن ميانگين يا كمي بالاتر از ميانگين، در يك وضعيت خوب سلامتي و با يك منطقه لوكاليزه از چربي كه به خوبي به رژيم غذايي و ورزش پاسخ نمي دهد مي باشد. ليپوساكشن يك درمان موثر براي بيمار مبتلا به سلوليت(پوستdimpled كه بطورتيپيك بر روي ران ها، لگن و باسن ظاهر مي شود) يا پوست شل و آويزان نمي باشد.

چگونه من براي جراحی آماده شوم ؟

جراح فوق تخصص پلاستيك به آماده سازي شما براي جراحي از طريق ارائه يك ديد كلي در رابطه با عمل جراحي و اطلاع رساني به شما در رابطه با كارهايي كه شما بايستي براي اطمينان از موفقيت آن را انجام دهيد، كمك مي كند. اين به درك كامل شما از عمل جراحي بستگي دارد و شامل يك بحث باز و صادقانه با جراح فوق تخصص پلاستيك خود در حين مشاوره مي باشد.

شما بايستي به وضوح در رابطه با آنچه كه عمل ليپوساكشن را دربرمي گيردآگاهي داشته باشيد كه شامل:

  • ريكاوري شما شبيه به چه چيزي است و چه قدر طول مي كشد
  • شما بایستی چه آماده سازي ها یی را براي جراحي انجام دهيد
  • نتايجي كه شما مي توانيد انتظار داشته باشيد چه می باشند.

جراح فوق تخصص پلاستیک شما به تمامي اين موارد در حين مشاوره جراحي مي پردازد. اما هر بيماري در رابطه با ساختار بدن خود و شرح حال باليني منحصر به فرد مي باشد كه بايستي شما اين موارد را با جراح خود در میان بگذاريد.

ليپوساكشن چگونه انجام مي شود ؟

يك تعدادي از تكنيك هاي ساكشن وجود دارد كه همگي آنها از اصول جراحي كه در عرض چندين سال ايجاد شده اند به دست آمده اند. در اكثر موارد، اولين چيزي كه جراح فوق تخصص پلاستیک انجام مي دهد تزريق يك محلولي به درون منطقه درمان شده مي باشد. محلول از سرم نمكي، ماده بي حسي موضعي و يك محلولي جهت كاهش خونريزي تشكيل شده است. اين محلول wetting همچنين محتوي اپي تفرين مي باشد كه يك دارويي است كه منجر به انقباض عروق خونی مي شود و به كاهش خونريزي و خونمردگي كمك مي نمايد. همچنين محلول معمولا شامل يك عامل بي حسي موضعي از باعث به حداقل رساندن موقتي درد در حين و بعد از عمل جراحي مي شود. برداشت چربي توسط استفاده از يك كانولا با لوله نازك متصل به يك دستگاه ساكشن صورت مي پذيرد. بعد از اين كه جراح مايع را تزريق نمود، يك برش كوچكي در پوست نزديك به منطقه مورد نظر جهت برداشت چربي ايجاد مي نمايد. يك لوله فلزي باريك كه به آن كانولا گفته مي شود از طريق اين برش به درون منطقه اي كه چربي اضافي دارد وارد مي شود. كانولا از طريق يك لوله رابط قابل انعطاف به دستگاه ساكشن وصل مي شود. از طريق حركات رو به جلو و به عقب كانولا در درون بافت چربي، جراح مي تواند سلولهاي چربي را خارج نمايد. معمولا برش ها با چند بخيه بسته مي شوند. از آنجايي كه در حين ليپوساكشن هيچ پوستي برداشته نمي شود، جراح به انقباض پوستي يا الاستیسيتي براي حفظ و نگهداري شكل اين قسمت درمان شده، متكي مي باشد.

آيا گزينه هاي مختلفي براي ليپوساكشن وجود دارد ؟

دو نوع اصلي از ليپوساكشن وجود دارد. ميزان محلول wetting كه قبل از عمل جراحي تزريق مي شود بر حسب تكنيك مورد استفاده تفاوت دارد. ليپوساكشن Tumescent از تكنيك Super-Wet در رابطه با ميزان مايع تزريق شده با يكديگر تفاوت دارند.

ليپوساكشنSuper Wet: محلول wetting برابر با حجم چربي برداشته شده مي باشد. اين روش نيازمند تسكين داخل وريدي يا بيهوشي عمومي مي باشد.

ليپوساكشن Tumescent : محلول wetting دو تا سه برابر حجم چربي برداشته شده مي باشد. اين محلول باعث مي شود كه ذخاير چربي ورم نمايند(Tumescent). ليپوساكشنTumescent شايع ترين تكنيك ليپوساكشن مورد استفاده مي باشد و نيازمند تسكين موضعي( لوكال) يا بيهوشي عمومي مي باشد.

هر دو تكنيك منجر به خونريزي كمتر و بنابراين خونمردگي كمتري مي شوند. ديگر انواع ليپوساكشن شامل ليپوساكشن با كمك اولتراسوند(UAL) و ليپوساكشن از طريق سيستم ليپوليز با كمك ليزر مي باشد. در حاليكه اين روش ها در تعدادي از جزئيات با يكديگر تفاوت دارند، همگي آنها از اصول پايه اي پيروي مي نمايند كه در طي چندين سال ايجاد شده اند.

چه نتايجي را من مي توانم انتظار داشته باشم؟

در حين ليپوساكشن، سلولهاي چربي به طور دائمي خارج مي شوند، بنابراين اگر شما بعد از عمل جراحي چاق شويد، معمولا اين مساله در منطقه درمان شده متمركز نمي شود، با اين وجود درك اين مساله مهم است كه جراحي شما مانع از افزايش وزن شما نمي شود. براي حفظ شكل جديد خود و وزن جديد بعد از ليپوساكشن، شما بايستي از يك رژيم مناسب و فعاليت ورزشي پيروي نماييد.

خطرات احتمالي ليپوساكشن چه مي باشد؟

تمامي اعمال جراحي زیبایی دربرگيرنده خطراتي مي باشند. ليپوساكشن داراي يك ثبت ايمني خوبي مي باشد و خطرات همراه با عمل جراحي در زماني كه توسط يك جراح فوق تخصص پلاستيك انجام شود به حداقل مي رسد. اگر چه نادر مي باشند، خطرات شامل عفونت و تغيير رنگ پوست مي باشد. بيماران مبتلا به سلوليت ممكن است دچار نامنظمی های پوستی به دلیل تصحیح کم یا بیش از حد ذخایر چربی لوكاليزه بشوند؛ خطر مشكلات باليني ناشي از ليپوساكشن را مي توان توسط اجتناب از اعمال جراحي بسيار طولاني يا برداشت بيش از حد چربي به حداقل رساند.

چه مسائلي در ريكاوري مطرح است؟

ليپوساكشن يك عمل جراحي سرپايي است و عموما ريكاوري نسبتا سريع است. اكثر بيماران در عرض چند روز به سر كار و در عرض 2 هفته به فعاليت هاي طبيعي خود باز مي گردند. نتيجه هر فردي به فاكتور هايي از قبيل حجم سلول هاي چربي كه برداشته شده است و منطقه درمان شده بستگي دارد. پزشك شما در رابطه با نتايجي كه شما مي توانيد انتظار داشته باشيد تا به آن برسيد و چگونه به بهترين وجه شكل جديد بدن خود را حفظ نماييد، با شما صحبت مي نمايد.